Smart Phones

Ish- ambasadori holandez, kush luajti? Shqipëria kundër Zvicrës, apo Kosova kundër Kosovës

Ish-diplomati holandez në Kosovë, Robert Bosch, e ka vlerësuar ndeshjen mes Zvicrës e Shqipërisë, si një ndeshje “Kosova kundër Kosovës”. Këtë vlerësim ai e bëri duke krahasuar numrin e madh të lojtarëve nga Kosova që luanin në të dyja përfaqësueset. Bosch, në profilin e tij në “Twitter” ka shpërndarë një fotografi ku shihet teksa shikojnë ndeshjen së bashku me ambasadoren […]
Rrëfehet Ledri Vula: Ja si ma fitoi zemrën Adela Sollaku

Reperi Ledri Vula ka qenë i ftuar në programin “Ekpsress rozë”. Ndonëse është shprehur se pyejtet që urren më së shumti janë ato për dashurinë, gazetarja e ka pyetur se si ja ka fituar e dashura e tij, Adela Sollaku. “Zemrën ma ka fituar veçse me dashuri, sepse vetëm ashtu mund të ta fitoj dikush [&hellip


MAJTAS APO DJATHTAS, SI ËSHTË MË MIRË TË FLINI DHE PSE?

A e dini që pozicioni i gjumit ndikon tretjen tuaj? Në kohët e lashta, kur shkenca nuk ekzistonte as ide, njerëzit provonin gjithëfarë mënyrash për t’u dhënë zgjidhje problemeve të tyre. Për shembull, për përmirësimin e procesit të tretjes, murgjit e lashtë pas çdo vakti të konsumuar shtriheshin për rreth 10 minuta. Gjithashtu, sipas mjekësisë tradicionale Kineze dhe mjekësisë alternative Indiane, të gjithë duhet […]


E tmerrshme: Shikoni si e han luani këtë vajzë të vogël (Video)

Një video e tmerrshme është bë në një kopsht zoologjik në Kinë, deri sa një luan sulmon një vajzë të vogël duke shtrënguar aq shumë nofullar, sa që rojtarët nuk kanë mundur ta alrgojnë asesi vajzën nga dhëmbët e tij, transmeton “Lajm”. Kjo ka ndodhur në vitin 2012, mirëpo video u paraqit tani në rrjetet [&hellip


Masakrimi i shqiptarit në Greqi, i’u prenë edhe duart? (FOTO)

Mediat greke kanë publikuar për herë të parë foton e trupit të pajetë të shqiptarit 26-vjeçar i cili u masakrua një ditë më parë në fshatin Gliki të Igumnicës ku punonte prej 2 muajsh si bari pranë një ferme. Veçse ajo që bie në sy nga fotoja mjaft e rëndë, janë duart e të riut, [&hellip


Shaqiri: Ky është skenari që iu montua grupit të Kumanovës

Xhezair Shaqiri, komandant Hoxha, ka rrëfyer për dyshimet e tij se si ka mundur që rasti i Kumanovës të montohej. “Rasti i Kumanovës ku ranë në kurth disa shokë tanë të UÇK-së, në të ardhmen do të jetë një ndër rastet më të komplikuara, që kanë arritur të përgatisin me precizitet te lart politikanet dhe [&hellip


Një përgjigje për Pirro Dhimën: Nënën dhe motrën ku ti kesh

Nga: Prof. Dr. LLUKA HEQIMI – Pirro ta duash Greqinë, por ne s‘të kemi asnjë borxh, përkundrazi. Në Shqipëri qave e qeshe për herë të parë, u rrite u bëre i famshëm. Mos i hiq vetes pjesën më të bukur të fëmijërisë dhe rinisë. Mos harro! Shqipëria të lau me flori, nuk ishin pak 15 [&hellip