Smart Phones


E jashtëzakonshme: Kjo është paga e vogëlushes kosovare në Suedi Foto

Një vajzë 4 vjeçare me prejardhje nga Kosova, e lindur në Suedi, duket te jetë shumë me fat. Vogëlushja në moshë kaq të re ka nisur punën me një profesion mjaft të bukur, shkruan Indeksonline. Bëhet fjalë për Suna Beka, që ka filluar të punojë si modele e nivelit të fëmijëve në shtetin e Suedisë. Paga që ajo merr është …
No Picture

A e dini se çfarë i ndodh trupit tuaj kur konsumoni tërshërë përditë? Përgjigja do ju mahnisë

Tërshëra është një nga drithërat më të konsumuara në të gjitha kohërat për vlerat e saj ushqyese dhe vetit energjike që zotëron, ajo ka qënë baza ushqyese në shumë qytetërime. Ky produkt ofron vitamina si vitamina E, B6 dhe B5 dhe minerale si hekuri, selenium, magnez dhe bakër per me shum detaje rreth tërshërës Vazhdo leximin në linkun më poshtë […]


No Picture

Binjaket 22-vjeçare kërkojnë burrë të përbashkët, ky është kushti që ai duhet të plotësojë

Binjake, të bukura dhe plot sharm që nuk ngurrojnë ta ndajnë me ndjekësit e tyre në blogun personal ku postojnë vazhdimisht foto provokuese. Ato janë Adel dhe Alina Fakhteeva nga Rusia dhe siç duket janë të pandara nga njëra-tjetra. Bukuroshet me sa duket kanë ndërmend të rrinë gjithë jetën bashkë, sepse deklarata e tyre e fundit i ka shtangur jo […]


No Picture

Kallashi gris pantallonat dhe çmend Noizyn me “twerk”, të gjithë shpërthejnë në ulërima

Reperi Noizy dhe Kallashi janë bashkuar sërisht në një performancë së bashku në një klub nate mbrëmjen e kaluar. Por, kërcimi “twerk” që ka bërë valltarja nga Kosova Donjeta Kosumi ka bërë që të gjithë të pranishmit të shpërthenin në ulërima.Jo vetëm kaq. Kallashi doli në skenë e veshur në një mënyrë shumë provokuese. Pantallonat e saj tek vithet ishin […]


Ku dallojnë xhinset e shtrenjta nga ato të lira? Do vini duart në kokë kur të mësoni të vërtetën

Në një pjesë të dokumentarit të bërë në Turqi, del se i njëjti material përdoret për dy llojet e xhinseve. Në botë prodhohen dhe shiten miliarda xhinse në vit. Disa prej tyre kushtojnë me qindra euro, kurse të tjera mund të blihen me vetëm dhjetë euro. Por, cili është dallimi mes këtyre dy llojeve? Sipas një hulumtimi të bërë, me […]


No Picture

Vajza e Majlinda Bregut simpatike? S’keni parë bukuroshen e Ornelës (FOTO LAJM)

Të gjithë e njohin tashmë vajzën ish ministres demokrate Majlinda Bregu. Kejda tërhoqi vëmendjen e medias me pamien e saj super sensuale. Por kushërira e saj duket shumë në formë dhe e pashme. Ornela Bregu, moderatorja e njohur, motra e vogël e një prej anëtareve më të rëndësishme të Partisë Demokrastike është duke jetuar në Spanjë prej një kohe të […]


Prekëse: Srna zbulon dëshirën e fundit të babait para vdekjes (Foto)

Kapiteni i Kroacisë, Darijo Srna, është shfaqur tejet i emocionuar gjatë këndimit të himnit kroat, para ndeshjes Çeki – Kroaci në EURO 2016. Babai i Srnas ndërroi jetë pesë ditë më parë gjatë ndeshjes në mes të Kroacisë dhe Turqisë, kurse 34-vjeçari sot është kthyer për ta udhëhequr kombëtaren e tij në ndeshjen e radhës. Dëshira e tij e fundit ishte […]