SKANDAL:Si të dalësh “i pastër” kur je përdorues droge?(Video)

Emisioni investigativ “Stop” ka denoncuar këtë mbrëmje një tjetër rast me abuzimin e detyrës.
Ngjarja ka ndodhur në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza, kur për të bërë analizat e urinës për testin e drogës, fillimisht të shoqërojnë te privati.

Dhe kjo, jo se spitali shtetëror nuk ka mundësi ta bëjë një test të tillë, por sepse një mjek kërkon të përfitojë. Ndiqni videon për të parë se si “zgjidhet” problemi në QSUT, kur je përdorues i drogës dhe kërkon të dalësh “i pastër”.
afrimiii-620x322