Si t’i thoni “lamtumirë” dhjamit në stomak me vetëm 2 lugë çaji nga ky përbërës!

Yndyra rreth stomakut është zakonisht rezultat i problemeve me tretjen. Depozitat yndyrore në stomak ngadalësojnë detoksifikimin e trupit. Prandaj, nutricionistët sugjerojnë një pije të konsideruar si një zgjidhje e mundëshme për këtë problem. Procedura është e thjeshtë, por duhet të keni parasysh ta kombinoni me një dietë të mirë ushqimore, aktivitet fizik dhe regjim të rregullt.

Përbërësit që ju nevojiten:

125 g rrikë

3 limona

3 lugë mjaltë

Procedura:

Në një blender shtoni 125 gram rrikë dhe përziejeni atë mirë. Prisni limonin (pa i hequr lëkurën), hiqni farat, dhe shtojeni në blender. Përzieni së bashku përbërësit deri sa të merrni një masë homogjene. Pastaj, shtoni tre lugë mjaltë dhe përzieni gjithçka mirë. Mbajeni këtë pije në një kavanoz të mbyllur në frigorifer.

Dozimi:

Merrni një lugë çaji nga ky balsam dy herë në ditë për 3 javë./