Si t’i largoni gurët në idhcë për vetëm 24 orë?

Si t’i largoni gurët në idhcë për vetëm 24 orë?

Provoni me këtë recetë që t’i largoni gurët nga idhca

Përbërësit

– gjysmë filxhani vaj ulliri

– 4 lugë sulfat magnezi

– lëng të freskët të grejpfrutit

– një enë me kapak

Në orën 14:00 pushoni së ngrëni dhe piri. Përgatiteni përzierjen e sulfatit të magnezit me tri gota ujë. Do t’i fitoni katër doza, të cilat duhet t’i mbani në frigorifer.

Në orën 6:00 pijeni dozën e parë.

Në orën 20:00 merreni dozën e dytë. Nuk do të keni uri. Mos harroni se qëllimi përfundimtar është heqja e gurëve. Në orën 21:45 shtrydheni grejpfrutin dhe vendoseni në gjysmë filxhani vaj ulliri.

Pasi që ta pini këtë, duhet që të shkoni në banjë disa herë.