Si te pergatisni nje vaj tonifikues per fytyren dhe trupin?

Capture

 

 

 

Plakja e parakoshme, zakonet e keqija, dieta qe vendosin ne prove trupin , jane te gjithe faktore qe kercenojne lekuren dhe tonifikimin e saj. Ja si te kujdeseni per te fale nje perberesi te bere vet.
Ajo qe ndihmon lekuren per tu mbajtur e tonifikuar  eshte ginseng, rrenje nga e cila perftohet vaji qe eshte shume I rendesishem per lekuren . Ajo ndihmon ne qarkullimin dhe hidratimin e lekures . Shikojme sit e pergatisim vajin tone.
Cfare ju sherben :
10 gr rrenje Ginseng
100 ml vaj luledielli
Veprimi eshte I thjeshte, por ka nje kohe zgjatje ne pergatitje . Ne fillim duhet te zbusni rrenjet , ne brendesi te vajit te lulediellit. Kjo zbutje duhe te zgjasi rreth nje muaj.
Sapo te kete perfunduar koha e zbutjes, hidheni komplet ne nje ene mbyllese  ( per te ruajtur perberjen ne menyre korrekte) , e cila do te jete gati per perdorim. Aplikojeni kete vaj ne fytyre  ( ose ne trup , tek pjeset qe kane nevoje per me shume tonifikim) dite per dite  me nje masazh te lehte.