Si të lyeni flokët natyralisht vetëm më këtë përzierje të bërë vetë në shtëpi

Nëse keni në mendje të ndryshoni ngjyrën e flokëve dhe t’i lyeni ato ngjyrë çokollate në kafe, ka një mënyrë shumë fantastike për ta bërë këtë. Ju mund ta përdorni këtë në shtëpi 1 herë në javë me përbërës që gjenden në kuzhinën tuaj.

Është një mënyrë shumë e lehtë, e shpejtë dhe mbi të gjitha me aromë të mirë. Përveç kësaj, kjo përzierje i bën flokët tuaj të zgjaten në një kohë shumë të shkurtër.

Përbërësit:
½ filxhan çaji kakao
½ filxhan çaji kos
1 lugë çaji uthull e bardhë
1 lugë çaji mjaltë

Përgatitja dhe përdorimi:
Shtoni të gjithë përbërësit në një tas. Përziejini mirë derisa të krijoni një lloj paste. Lajini flokët dhe më pas thajini me peshqir.

Aplikojeni përzierjen në flokë të lagur. Lyejeni fytyrën me pak vazelinë në mënyrë që të mos njolloseni. Lëreni të veprojë për 3 minuta dhe më pas lajini flokët si zakonisht.