Si nëpër filma/ Nusja në Laç braktis dasmën e saj, largohet me burrin që dashuronte vërtetë

14194283_1019718261474380_1630123082_n
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një nga lokalet e dasmave në afërsi të qytetit të Laçit. Në kulmin e ahengut, nusja ka hequr vellon e nusërisë dhe është largohet pa nam e pa nishan, e është hamendësuar se dikush tjetër atë e ka pritur me të cilin është larguar në pozita nuseje, por pa vello.

Kjo ngjarje ka ndodhur disa ditë më parë në Sanxhak, duke befasuar të ftuarit e ceremonisë së dasmës, të cilëve gëzimi u ëshë shndërruar në trishtim.

Nga sa mësohet, teksa dasma po i afrohej fundit nusja kërkon të largohet tek tualeti e shoqëruar nga një pjestare e familjes së dhëndërrit, por për të gjetur justifikim ajo i kërkon shoqërueses t’i sjellë aparatin e celularit; dhe në këto momente ajo realizon skenarin e saj aventuroz duke hequr vellon dhe veshur rroba të tjera, për t’u larguar pa u kuptuar.

Dhe teksa shoqëruesja ka pritur disa momente jashtë tualetit, e shqetësuar nga vonesa e daljes së nuses ka thirrur të tjerë të afërm të cilët kanë konstatuar syshqyer e gojëhapur se nusja nuk ishte më aty.

Të gjithë janë alarmuar, por më tepër janë kapluar nga trishtimi i asaj që ka ndodhur, pasi afërmendsh e kanë marrë aktin e zhdukjes së nuses si tradhëti bashkëshortore, e ku pa, në kulmin e dasmës.

I zoti i shtëpisë i zënë në hall, i ka përcjellë dasmorët pa ditur çfarë t’u thotë. Por thuhet se familja nuk ka qenë vendase. Ajo ka qenë e adhur nga Mati dhe e vendosur në Sanxhak.

Madje tek restoranti ku ka ndodhur ngjarja, as emrin nuk ia mbajnë mend të zotit të shtëpisë, por ajo çfarë ka ndodhur u është fiksuar si një ngjarje e rrallë dhe shokuese.