Shtohen pushimet nga puna prej Harlem Shake

1775762Trendi me i ri ne internet eshte natyrisht Harlem Shake, ku cdokush perpiqet te imitoje origjinalin. Madje, edhe Simpsons kane modifikuar siglen klasike te hapjes, duke e zevendesuar me nje klip ku Homer dhe familja ofrojne koreografine e fasmhme.

Ne fakt shtohen rreth 4000 filmime ne dite me video te koreografise se famshme, duke perfshire edhe skuadren e Juventusit dhe te Manchester City, skuadren e basketbollit Dallas Maverick, e shume te tjera.

Por ndonjehere gjerat kane pasoja te papritura. Disa dite me pare, 15 minatore australiane u pushuan nga puna pasi postuan nje video ku kercenin nen toke, me akuzen se kishin dhunuar procedurat e sigurise.

Po ashtu i ndodhi dhe dy punonjesve te Radio Tribu ne Rome, qe u pushuan pasi drejtori zbuloi videon e tyre gjate nje udhetimi pune, sepse kjo gje prishte imazhin e radios.