Shpërthim i fuqishëm në veri

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot rreth orës 5.45 në lagjen e Boshnjakëve, përkatësisht afër ndërtesës së telekomit serb në veri të Mitrovicës.

“Ka pasur një shpërthim në lagjen e boshnjakëve në afërsi të zyrës së postës dhe telekomit. Nuk ka të lënduar në njerëz, përpos disa dëmëve materiale”, e ka konfirmuar lajmin për Radion Evropa e Lirë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Kelani gjithashtu ka thënë se “policia tashmë i ka nisur hetimet intenzive në lidhje me sulmin”.