Shperthim i çuditshem nga nje objekt misterioz në qiell…! (video)

shperthimi

Po vëzhgonte qiellin me teleskop ku papritur zbuloi këtë dukuri kaq të çuditshme!
Një i ri nga Sacramento, i cili po skanonte qiellin e natës me teleskopin e tij, zbuloi papritur një shpërthim drite të cilin e regjistroi këtë spektakël të çuditshëm me telefonin e tij të zgjuar. Video u regjistruar me një iPhone përmes syze e një teleskop.
Cody, i riu i cili regjistroi këtë video, shpjegon se ai kishte identifikuar dhe regjistruar një objekt të panjohur fluturues që pas pak sekondash shpërtheu. Më pas i riu ia dërgoi videon Dr Stephen P Maran, një shkencëtar i shquar i fushës së astronomisë, i cili u përgjigj duke thënë se ai nuk e njeh këtë shpërthim si fenomen astronomik dhe mendimi i tij personal është se kjo nuk është një ngjarje astronomike./LajmeOnline/