Shpërthen gazetari kosovar: Ja çka thot Milaim Zeka për Eneda Tarifa (VIDEO)

Gazetari kosovar Milaim Zeka që ka ndjekur nga afër Eurovizionin ka shokuar me rrëfimin e tij.
Gazetari Milaim Zeka që ka ndjekur nga afër Eurovizionin ka shokuar me rrëfimin e tij. Zeka merr në mbrojtje këngëtaren Eneda Tarifa duke rrëfyer se Bora Kokëdhima e ka fyer Enedën në dhomën e grimit dhe se ka dashur t’i merrte fustanin.

Gjithashtu ai sulmon me një gjuhë të ashpër mediat sa i përket komenteve negativenë adresë të Enedës dhe paraqitjes së saj në Eurovizion. Zeka ka treguar dhe një seri episodesh të pakëdshme në që kanë ndodhur me Tarifën. “Asnjë kalemxhi, as analthithes, nuk u mor psh me faktin, se pse vetem Shqiperia nuk kishte regjisor skenik?!

Askush nuk u mor psh me ate se si këngëtarja e vendit tonë, pra Shqipërisë së ndritur, natën e 10 majit, kur ishte paraqitja e parë, ajo, së bashku me turmën e mbi 10 mi vetave, duhet te ecete kembe per tek stacioni i trenit nentokesor, pastaj te shtyhej e te ropatej me mijera njerez, ne nje te ftohte te çmendur, sepse nuk i ishte pirositur nje taxi!!!

Pra nje taxi, 25 euro! Nuk është shkruar psh që stilistja Bora Kokëdhima, vetëm që nuk ishte lejuar të futej në green room, e fyu Eneden në mënyrën më të poshtër, duke dashur edhe të ja mirrte fustanin. Ajo madje, pra Bora Kokëdhima, u kthye ne Tr me datën 11, duke e shokuar këngetaren, që po të isha në vendin e Tarifës, do ta refuzoja ngjitjen në Skenë…! Po jo. Ma lehte është me sha këngetaren.

Më lehtë është me fy, për këtë kaste gazetaresh, që për kondoma me të shkruajte, të bie sida. Këta janë kasta e gazetareve, sikurse një kastë tjetër që shkruanin për luftën e UÇK së, jo vetëm nga kafetë e Tiranës, po shume me zi se sa shtypi serb. Shikoni more kolege te “nderuar” se cilit politikan, deputet, biznismen, apo bosi te medias po ja merrni ne goje me sabah, shtrengoni mire nofullat, e mos u merrni me kengen e Enedes.

E shumta çka munde te beni, folni me Zhulalin, Saraçin, apo Kaçinarin, e mos … Se na bete hore!”, përfundon gazetari. Ndërkohë Bora Kokëdhima është shprehur më herët se ka qenë Eurovizion i cili nuk e ka lejuar të realizonte fustanin 57m dhe për këtë arsye dukej të realizonte në kohë rekord një fustan të ri.

FOTO