Shpërthen dhuna në PAOK-Olimpiakos, shiko çfarë ndodh me Ergys Kaçen (Video)


Ka degjenuar në kaos dhe dhunë ndeshja më e zjarrtë në futbollin grek midis PAOK dhe Olimpiakos por lojtari jone i kombetares ka shpetuar per mrekulli nga kaosi qe perfshiu stadiumin.

Në ndeshjen Kupës së Greqisë që është luajtur pak minuta më parë në Selanik tifozët kanë pushtuar fushën ku shkak është bërë një karton i kuq i dhënë për një nga lojatarët e PAOKut ku luan edhe Ergys Kaçe.

Tifozët janë irrituar aq shumë më këtë vendim të gjyqtarit sa nuk kanë duruar dhe kanë ndërhyrë në fushë.

Ndeshja është ndërprerë në minutën 89’ dhe Olipiakos po kryesonte me rezultatin 2-1. Kaçe në këtë dneshje është future në lojë në minutën e 64’.
touba