ShowBiz

Angelina Jolie tregon këmbët – FOTO

Bëri bujë duke nxjerrë njërën këmbë në tapetin e kuq të çmimeve Oscar në vitin 2012 dhe tani Angelina Jolie ka nxjerrë të dyja gjymtyrët e saj të gjata në kopertinën e versionit rus të revistës ‘Interview’. Fotoja e aktores 39-vjeçare vjen në një kohë kur ajo ka pranuar se po e mendon seriozisht një […]


Obama dekoron Meryl Streep me ‘Medaljen e Lirisë’

Aktorja Meryl Streep është dekoruar nga presidenti amerikan Barack Obama me Medaljen e Lirisë, gjatë një ceremonie të mbajtur në Dhomën Lindore të Shtëpisë së Bardhë. Medalja është nderimi më i lartë civil dhe jepet për merita të veçanta dhe kulturore. Medalje morën edhe muzikanti i famshëm Stevie Wonder, shkrimtarja Isabel Allende dhe e veja […]


Rita Ora shfaqet ndryshe pas lëvdatave në AMA – FOTO

Rita Ora është parë së fundi në lansimin e markës së shalleve Rockins në Londër. 23-vjeçarja njihet për “thyerjen e rregullave të modës”. Kështu ka vepruar edhe së fundmi, me një paraqitje që i shfaqte pjesët e trupit të saj. Rita është lavdëruar për shfaqjen e saj në AMA, ku fustani i saj i verdhë […]


Elena Sanchez, ndër modelet më të kërkuara – FOTO

Macri Elena Velez Sanchez mund të jetë një emër i gjatë, por kujt i plas për këtë, pasi modelja kolumbiane vërtet është një bukuroshe superseksi. E preferuar për koleksionet e veshjeve intime, ajo vazhdon të jetë ndër modelet më të kërkuara.


Milionerët e rritur në kushte të mjerueshme

Ndër ata që dikur kanë jetuar shumë keq, ndërsa sot janë milionerë, por edhe miliarderë, janë edhe Eminem (160mil.), Leonardo DiCaprio (220mil.), Tom Cruise (300 mil.) Sipas të dhënave të Byrosë së Statistikave, në SHBA vitin e kaluar kishte 45.3 milionë të varfër, që është 14,5 për qind e popullatës së përgjithshme. Por, a ekzistojnë […]


Jennifer Lopez përdor diamant për celulitin

Sekreti i bukurisë së Jennifer Lopezit është shumë i kushtueshëm. Për të zhdukur celulitin, ajo përdor një material të mrekullueshëm, diamantin ose më mirë një kremi bërë me pluhur diamanti. Lajmi është bërë i ditur…


Nora konfirmon shtatzëninë: Do të bëhem nënë

Nora Istrefi është shtatzënë dhe këtë sapo e ka zbuluar “live” në spektaklin “Dance with me”. Këngëtarja kosovare për tashmë një kohë ishte spekuluar se pret fëmijën e parë me bashkëshortin e saj, Robertin. Por ajo kishte mohuar këto, derisa gëzonte dhe një formë të mirë fizike që humbte gjurmët. Megjithatë, shtatzënia e saj tash […]


Rita Ora: ’50 Shades of Grey më ka hapur shumë dyer’

Rita ka treguar për OK! Magazine se roli i saj i vogël në filmin shumë të përfolur, ’50 Shades of Grey’ i ka hapur shumë dyer në botën e aktrimit. Këngëtarja lajmëron role tjera. ‘Çdokush do të ketë mendimet e tyre. Sa më përket mua ka qenë një praqitje e vogël, por shumë e mirë […]


Të famshëm, por nuk dinë të puthen

Alec Baldwin nuk i zgjedh shumë fjalët për të shprehur mendimin tij. Ai thotë se Jennifer Aniston tmerrësisht mban aromë kafeje. “Unë nuk e di se si pjesa tjetër e partnerëve të saj kanë mundur të puthen me të”, tha ai Nëse dikush duket i pashëm nuk do të thotë se është super dashnor. Në […]


Del në shitje vila e Robin Williams për 25.9 milionë $ – FOTO

Del në shitje vila në Kaliforni e Robin Williams për 25.9 milionë dollarë. Aktori komik e kishte emëruar banesën e tij “ Volla Sorriso”, për disa arsye. Në fakt banesa kishte dalë në shitje që prej vitit 2012, por atë kohë kushtonte 35 milionë dollarë. Rezidenca ka një sipërfaqe prej 1800 metra katrorë dhe është […]