ShowBiz

Stresi largohet nga Shqipëria: S’jetohet në regjimin e Ramës

Këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur me emrin “Stresi”, është larguar nga Shqipëria dhe prej mëse tre muajsh është duke jetuar në Gjenevë të Zvicrës. Në një intervistë televizive, këngëtari është shprehur se kishte vendosur që të braktiste Shqipërinë, pasi nuk pajtohet me qeverisjen e kryeministrit aktual. “Nuk mund të vazhdoj të jetoj në regjimin e […]


Irina Shayk me set të ri FOTOgrafik

Irina Shayk ka bërë set të ri fotografik për të reklamuar linjën e re të rrobave të banjos nga Agua Bendita. Modelja ruse duket në gjendje perfekte në linjat e trupit të tonifikuar derisa ka pozuar para një plazi piktoresk. Ajo së fundmi ka bërë një tatu për nder të gjyshes së saj, të cilin […]


Artistët shqiptarë në “Kings Palace” – VIDEO

Në teatrin “Kings Palace” të Londrës, nën organizimin e Ambasadës shqiptare, për herë të dytë radhazi, artistë të njohur të skenës shqiptare nga Britania dhe bota dhanë një koncert me rastin e festave kombëtare, të titulluar “Notes on Albania”. Pas koncertit të vitit të kaluar, ku performuan sopranoja e famshme shqiptare, Ermonela Jaho, këtë vit […]


Sofia e “Zonë e Lirë” vjen si fotomodele

Në ekran nuk ndodh që bjonden e emisionit “Zonë e Lirë”, Sofinë ta shohim pa “uniformë”, por në rrjetet sociale shohim një femër sharmante. E veshur me simbolet kombëtare, Sofia ka realizuar një set fotografik mjaft seksi për festat e Nëntorit. Ajo do te jete ne kopertinene e revistet G ne Kosove. Sofia ka vendosur […]


Bleona: Jam krenare për atë që kam arritur, injoranca nuk ka kombësi

Pas shumë komenteve dhe artikujve në lidhje me paraqitjen e këngëtares Bleona Qereti në ‘American Music Awards’, ka ardhur edhe reagimi i kësaj të fundit nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’. Këngëtarja thotë se asnjëherë nuk ka thënë që shqiptarët nuk më kanë mbështetur, ndërsa hedh poshtë edhe disa shkrime të tjera që thonë […]


Bill Cosby: Zhgënjimi nga “fytyra e vërtetë” e komikut të famshëm

Personazh – Bill Cosby shihej deri para pak javëve si personifikim i botës së pastër dhe simbol i “ëndrrës amerikane”, jo vetëm për njerëzit me ngjyrë. Por së fundmi mbi të rëndojnë akuza monstruoze për përdhunimin e të paktën 16 grave e abuzime të tjera me natyrë seksuale, me të cilat ai duhet të përballet […]


Angela Martini zbulon të dashurin e ri

Angela Martini më në fund ka prezantuar të dashurin. Supermodelja Angela Martini ka vendosur të dalë hapur me të dashurin e saj dhe këtë gjë e ka bërë publike në Instagram. Ajo e ka prezantuar të dashurin në ditën e ditëlindjes së tij, duke publikuar edhe një foto ku ata janë pranë njëri-tjetrit.


Shyhrete Behluli prezanton vajzat – FOTO

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, shquhet për zërin e saj të ëmbël. Tash e sa vite, ajo vazhdon të këndojë muzikën popullore dhe folklorike. E angazhuar, në mbrëmje të ndryshme muzikore, Behluli, nuk lë anash as familjen. Në rrjetin social Facebook, ajo ka prezantuar tri vajzat e saja, Njomzen, Gresën dhe Engjin, ku dhe shihet […]


Kjo është Mia Grey, roli filmik i Rita Orës – FOTO

Mia Grey quhet roli debutues në aktrim i këngëtares shqiptare Rita Ora, që u zbulua mbrëmë nga producentët e filmit “Fifty Shades of Grey”. Në disa foto të reja të publikuara të mërkurën janë prezantuar aktorët që do të interpretojnë përkrah protagonistëve kryesorë Jamie Dornan dhe Dakota Johnson, transmeton Telegrafi. Filmi bazohet në tregimin e […]


Çmenduria e Lady Gaga – FOTO

Çmenduritë e Lady Gaga me veshjet bëhen çdo herë më të mëdha me daljet e saj publike. Më e fundit ishte gjatë një eventi në Paris, ku ajo ishte futur brenda një ylli të madh në ngjyrë argjendi. Miss Germanota duket se nuk kishte arritur të gjente një partner të denjë në lartësinë e saj […]