ShowBiz

Alarmohen VIP-at shqiptarë, mjeku i nxjerr zbuluar në publik (Video)

Një nga personazhet e ftuar në emisionin ‘Xing’ me Ermal Mamaqin do të jetë dhe kirurgu i famshëm i Vip-ave shqiptarë. Bëhet fjalë për mjekun e kirurgjisë plastike Skerdi Faria. Thuhet se ai ëshët mjeku që ka modifikuar femrat e Showbizit. Ka shtuar dhe ka hequr gjokse, ka fryrë buzë dhe të pasmet si dhe ka modifikuar hundë. Kjo dalje …

Read More

Ja cilët artistë shqiptarë ndjek Rita Ora në Instagram

Që Rita Ora është tepër e lidhur me vendlindjen e saj, e ka vërtetuar shumë herë, jo më kot ajo sot është Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës apo më mirë të themi e të gjithë shqiptarëve. Por a keni menduar ndonjëherë se cilët mund të jenë artistët e saj të preferuar shqiptarë? Ne e menduam sot dhe për të […]


Blero mund të dënohet deri në pesë vjet burg,ja arsyeja!

Blero mund të dënohet deri në pesë vjet burg Autori: Lajmi.net Entertainment, ShowBiz 10:37, 5 October 2015 Blero Blero Nëse këngëtari Blero, nuk ka leje për posedim të armës atëherë atë, në bazë të Kodit Penal të Kosovës, e prêt një dënim me burg ose gjobë. Neni 374 “Bajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, e sqaron […]


Monica Bellucci, ‘Bond girl’ e re e ‘Agjentit 007′

Do të quhet ‘Spectre’ dhe do të shfaqet nëpër sallat e kinemave në tetor 2015. Filmi me numër 24 i sagës James Bond, agjenti sekret më i famshëm në botë, si gjithnjë i drejtuar nga Sam Mendes do të ketë përkrah Daniel Craig (në interpretimin e tij të katërt të James Bond), dy femra-Bond, italianen […]


Talentet “e fshehura” të yjeve

Bob Dylan ju është i njohur si një yll roku, por a keni ditur në lidhje me talentet e tjera të tij? Shumë njerëz të famshëm kanë talente që nuk janë të lidhura ngushtë me punën që bëjnë. Shikoni se çfarë munden këta yje. Bob Dylan e adhuron shumë hekurin dhe e përdor atë për […]


Mel B, në lidhje me një femër

Ish-anëtarja e grupit “Spice Girl”, Mel B, edhe më parë pa asnjë hezitim ka folur për seksualitetin dhe marrëdhëniet e saj me një femër. Ajo thekson se nuk është në një “marrëdhënie të hapur” me burrin e saj, por janë të afërt dhe martesa e tyre është e qëndrueshme. Melanie Brown 39-vjeçare, e njohur gjithashtu […]


“Fluturimi mbi Teatrin e Kosovës”, në Beograd

Më 8 të këtij muaji në Teatrin e Beogradit, përkatësisht në “Rex Kulturni Centar”, do të prezantohet shfaqja “Fluturimi mbi Teatrin e Kosovës”, me tekst të Jeton Neziraj e regji të Blerta Neziraj Shfaqja me tekst të Jeton Neziraj e regji të Blerta Neziraj “Fluturimi mbi teatrin e Kosovës”, do të prezantohet më 8 të […]


Melanie Sykes: Më duhet mashkulli vetëm për seks – FOTO

Prezantuesja britanike Melanie Sykes ka deklaruar se nuk ka nevojë për një mashkull ne jetën e saj dhe se i vetmi funksion që do të kryente do të ishte seksi. Prezantuesja 44 vjeçare e cila vetëm prej pak kohësh është ndarë nga bashkëshorti i saj i dytë e ka bërë këtë deklaratë ndërkohë që bërë […]


“Gangnam Style” bllokon Youtube-n

Youtube nuk mund ti numërojë klikimet e këngës Gangnam Style Jo vetëm që nuk mund të pajtohen me faktin se nga miliarda klipet, “Gangnam Style” është videoja më e shikuar, tani Youtube duhet ta përmirësojë tëg jithë sistemin që të mund t’i numërojë se sa herë është shikuar videoja. Psy e mban rekordin për videon […]


Jennifer Lawrence debuton e 12-ta në Billboard – VIDEO

Aktorja Jennifer Lawrence ka debutuar në top listën Amerikane në vendin e 12, me këngën ‘The Hanging Tree’ nga filmi ‘Hunger Games: Mockinjay’. Lawrence, dy herë e nominuar për çmim Oscar dhe një herë fituese, tani po bën një hap edhe si këngëtare duke sjellë një hit të ri në këtë top listë, megjithëse ajo […]