Shokuese: Nëna braktis foshnjën e porsalindur në një gropë më jashtëqitje (Foto/Video)

Një foshnje e porsalindur është gjetur e gjallë në një gropë të jashtëqitjeve të njeriut, pasi nënë e saj e kishte lindur në një tualet publik në autostradën e Kazakistanit, transmeton Indeksonline.
Foshnja është zbuluar nga një udhëtar i cili kishte vënë re se diçka poshtë gropës mes jashtëqitjes po lëvizte dhe menjëherë kishte lajmëruar policinë.
Ekipet e shpëtimit kishin arritur me kohë dhe ata arritën të shpëtojnë foshnjën.
Mjekët thonë se foshnja është shëruar dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.
Policia nuk ka arritur të gjejë gruan që braktisi foshnjën. /Indeksonline
v1