Sherr masiv mes 40 personash, arsyeja është absurde (VIDEO)

Ky është momenti tronditës ku shpërthen sherri midis 40 rrugaçëve në një bar. Dy prej tyre janë duke shkëmbyer grushta dhe duke hedhur shishe tek të tjerët. Ryan Macey u pa duke hedhur dhe një karrige.

Jo të gjithë personat janë identifikuar. Gjykata dëgjoi se si Macey ishte duke festuar ditëlindjen e një shoku para se të ndodhte sherri. Një dëshmitar u shpreh se nuk u kuptua se për çfarë arsye nisi sherri. Më pas 40 persona u përfshinë pa ia pasur idenë.

Ka pasur një incident më parë në tualet ku njëri prej djemve po ballafaqohej me një burrë tjetër. Kur e panë njëri- tjetrin më vonë, shpërtheu lufta.

Macey u dënua me një vit burgim me kusht dhe 150 orë orë pune për komunitetin.

rrahje-2-620x330