Serie A, sot derbi Milan-Lazio

milan-lazioKryendeshja e kësaj fundjave në Serie A është sfida në mes Milanit dhe Lazios. “Rossonerët” dhe ‘lacialët’ do të përballen nesër mbrëma në “San Siro”, në një ndeshje mjaft shumë të rëndësishme për të dy ekipet, skuadra këto që më të gjitha forcat po ‘luftojnë’ për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve.

Milanistët do të mundohen që ta shfrytëzojnë përparësinë e terrenit dhe mbështetjen e tifozëve në mënyrë që të mposhtin kryeqytetasit dhe bëjnë hapin e madh për pozitën e tretë e cila çon në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, Inter një tjetër skuadër që kërkon Ligën e Kampionëve do të luaj në udhëtim kundër Catanias.


Serie A/Xhiroja e 27-të

Sot takohen:

20:45 AC Milan-Lazio


Nesër takohen:

12:30 Torino – Palermo

15:00 Siena – Atalanta

15:00 Bologna – Cagliari

15:00 Catania – Inter

15:00 Fiorentina – Chievo

15:00 Pescara – Udinese

15:00 Sampdoria – Parma

20:45 Roma – Genoa