Serbët sulmojnë kamionin e Kosovës, si hakmarrje ndaj Vetëvendosjes (Foto)


Një kamion i ngarkuar me misër, i cili ishte nisur nga Serbia në Kosovë është sulmuar nga disa persona, raporton lajmi.net
Kjo ka ndodhur në Krushevc në Serbi dhe Policia serbe tashmë kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë marr informata.
Lajmi.net mëson se ata ishin serb dhe këtë e bënë si shenjë hakmarrje ndaj Vetëvendosjes, e cila ditë më parë ka sulmuar një kamion që po sillte mallra nga Serbia në Kosovë.
Siç raporton lajmi.net, rreth 20 persona kanë dal në rrugë dhe pastaj njëri prej tyre ka gjuajtur me gurë kamionin, ku fatmirësisht shoferi ka shpëtua pa lëndime serioze ndërsa dëmet materiale janë të konsiderueshme./ Lajmi.net
2

pr