Sekretet e barkut të sheshtë gjenden në këto 3 hapa!

Nëse filloni një dietë të pasur me perimet e stinës, lëngje të shtrydhura në shtëpi, proteina, të shoqëruara të gjitha me 30 minuta stërvitje me pesha të lehta çdo ditë, trupi do të fitojë energji, pa qënë nevoja të marrë yndyrna dhe sheqerna.

Njihuni me këto 3 hapa të cilat mund t’ju ndihmojnë më shumë se sa dietat drastike!

Mos konsumoni sheqer:

Pse? Ndërsa trupi juaj ka sheqerna atëherë ai thjesht do t’i përdorë ato si kalori ose energji dhe nuk do të përpiqet për djegien e yndyrës.

Hani shumë perime dhe fasule:

  • Konsumoni zarzavate për mëngjes, (të gatuara ose të shtrydhura)
  • Gjithashtu mund të konsumoni zarzavate për drekë dhe darkë.

Hani më pak dhe kujdes me orarin!:

  • Kurrë mos hani pas orës 7 pasdite.
  • Gjatë ditës pini vetëm ujë me limon ose çaj bimor.
  • Hani 3 vakte në ditë dhe kujdesuni që ushqimi të vendoset në pkatë në porcione të vogla