Sampdoria dhe Lazio dëshirojnë Kasamin

kasamiPas klubit gjerman, Wolfsburg, tashmë në garë për të transferuar mesfushorin shqiptar të Fulhamit, Pajtim Kasamin, kanë hyrë edhe dy klubet italiane, Sampdoria dhe Lazio. Shqiptari assesi nuk po gjen hapësirën e duhur tek klubi anglez, andaj ai është pran largimit nga Anglia.

Wolfsburg ka kohë që ka shprehur interesim për Kasamin, por klubi gjerman duhet ta fitojë garën ndaj Sampdorias dhe Lazios për të rrëmbyer ish-lojtarin e Palermos. Ndryshe, “lacialët” përveç 20 vjeçarit, synojnë ta transferojnë edhe kosovarin e Chievos, Përparim Hetemajn.