Sali Berisha mban premtimin

Ish Kryeministri i vendit Sali Berisha në një postim në rrjetin solit “Facebook” shkruan: Të dashur miq, rrogat dhe pensionet do rriten. Ne mbajmë premtimet! Sb”

Reagimi i kryeministrit vjen pas lajmeve në media, se rritja e pagave e pensioneve, e projektuar të hynte në fuqi në korrik, duket se është lënë mënjanë. Berisha në këtë mënyrë siguron se do mbajë premtimin edhe pse nuk do të jetë më në krye të qeverisë në 4 vitet e ardhshme./LajmeOnline/