Sali Berisha: Edi Rama si Jankukovici

Ish-Kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje shqiptarëve ta largojnë Edi Ramën nga pushteti ashtu siç bënë kohë më parë ukrainasit ndaj Janukoviçit.

“Protesta dhe vetem protesta per ti treguar vendin Janukoviçit te Shqiperise!”, ka shkruar Berisha, në Facebook.
Sipas Berishës, Edi Rama ka nisur një fushatë kundër institucioneve të kulturës derisa ka bërë thirrje që ai të ndalet me protesta.

“Eshte ne detyren e qytetareve artedashes te Tiranes te mbrojne me te gjithe forcen e tyre institucionin e Operas dhe Baletit nga ky Janukoviç shqiptar, nga ky i semure psiqik qe nuk mjekohet por versulet i terbuar te shkaterroje me urrejte institucionet kryesore te kultures dhe artit kombetar”, ka shtuar ai.