Rrënqethëse: Ja çfarë kishin në plan të bënin sot Gëzimi dhe Agnesa në orën 17:00, pikërisht në orën kur u varrosen (Video)

Një aksident tragjik i cili ndodhi mbrëmë në Bjeshkët e Deçanit mori jetën e dy personave, shkruan Gazeta Bota.
Viktimat janë Gëzim Nitaj dhe vajza e tij Agnesa Nitaj nga fshati Drenoc i Deçanit.
Ngushëllime familjes Nitaj i kanë shprehur kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj si dhe deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, transmeton Gazetain.
Ata u varrosën në orën 17:00 kur do të duhej të niseshin për në Gjermani.
Gazetari gjatë ditës ka qëndruar në Deçan, prej ku e sjell edhe kronikën me detajet. Shiko videon me poshte.

Video