Rrëfimi rrëqethës: Ja si shoqja ime lëndonte veten, ishte në nivelin e 28-të të Balenës Blu

Janë të shumta rastet aktuale të viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi edhe në vendin tonë.
Në redaksinë tonë rrëfimet e familjarëve apo të afërmve të viktimave nga kjo lojë janë me të vërtetë rrëqethëse.

Fatmirësisht të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e fundit të lojës që është ai që i detyron t’i japin fund jetës së tyre.

Një tjetër 14-vjeçare nga qyteti i Fierit ka rënë viktimë e kësaj loje dhe rastin e saj na e tregon shoqja e saj e ngushtë. Ajo rrëfen sesi shoqja e saj kishte ndryshuar fizikisht dhe psikologjikisht dhe provat që kishte rënë pre e kësaj loje, duke lënduar veten, ia gjetën në telefonin e saj.

Pershendetje! Ju bejme me dije nje rast tjeter i “balenes blu”. Shoqja ime 14 vjeçare nga Fieri , ka arritur ne nivelin e 28.

Ne rrethin ton te shoqeris kemi hasur disa ndryshime tek ajo, te cilat nuk i kemi verejtur me perpara. Nje bisedim me familjen e saj na ka konfirmuar qe dicka nuk shkon me ate. Pershembull mbyllja ne vetvete, veshja e bluzeve te gjata, dite te tera me mos deshir per te ngren, pagjumesia etj.

Meraku per shoqen ton shtohej cdo dit dhe me shum. gjendja perkeqsohej dhe me shum. Gjendja e saj psikologjike shkonte keq dhe mkeq… Rrjetet e saj sociale te mbushura me video depressionuese…

Tani gjithcka eshte mir, e bindem te bisedoj me nje psikologe e cila per fat tmir e bindi gjithashtu te linte ate loj, pasi nuk ja vlente te humbiste jeten e saj.. Te binte pre e nje loje.. Jemi duke u munduar te kthejme jeten e saj ne normalitet,- rrëfen vajza për redaksinë tonë.