Rrëfimi i Mustafit në Klan Kosova në gjuhën shqipe

Kampioni Botëror i Futbollit, djaloshi shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi i cili mbrojti ngjyrat e Kombëtares Gjermane në Botërorin e Brazilit prej ku u kthye si i pari në botë bashkë me kolegët e tij gjermanë, ka vizituar Gostivarin e më pas edhe Kosovën ku u takua me politikajë por edhe përfaqësues të sportit të Kosovës.

Me këtë rast, gazetari i njohur, Kushtrim Sadiku ka realizuar me Mustafin një intervistë ekskluzive për Klan Kosova me Shkodran Mustafin, i cili në gjuhën shqipe rrëfen jetën e tij, futbollin, vendlindjen dhe Botërorin e Brazilit të cilën mund ta ndiqni në këtë video ekskluzive: