Rrahje masive mes arabëve në Konferencën Rajonale për çështjen e Katarit

Eskalon situata në Konferencën Rajonale për çështjen e Katarit, ku merrnin pjesë zyrtarë politik nga Arabia Saudite, Vendet e Gjirit, dhe Katarit. Ata u përfshinë në përleshje masive ndërmjet vete gjatë punimeve në Konferencën Rajonale për çështjen e Katarit.
Në video-xhirimin, të cilin në Twitter e ka publikuar politikani irakian Valid al Azavi shihet se si rrihen mes njëri-tjetrit disa magnatë arabë, transmeton “Islam news”. Magnatët saudit të naftës nisën të fyejnë kolegët e tyre nga Katarit, të cilët në fund humbën durimin dhe iu kthyen kundërshtarëve me grushte. Ndryshe disa vende arabe, përfshirë Arabinë Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjiptin, kanë ndërprerë në qershor marrëdhëniet diplomatike me Katarin, të cilin e akuzojnë se po mbështes së terrorizmit.
Ndiqeni videon më poshtë:
VIDEO