Ronaldo takon Messin, ja çfarë i tha?

Superylli portugez nuk luajti në El Clasicon e kupës për shkak të një lëndimi.
Pas përfundimit të ndeshjes dhe triumfit të Realit, Ronaldo u fut në fushë për të përshëndetur dhe ngushëlluar Lionel Messin.

“Kështu e ka futbolli Leo. Ishte një ndeshje fantastike. Na dhuruat spekaktël” i ka thënë Ronaldo, Messit.
“Faliminderit mik. Shpresoj të rikthehesh në fushë shpejt. Ju uroj për kupën e fituar sot” i ka thënë Messi, Ronaldos.