Ronaldo marros gjithë Europën dhe “çmend” maqedonasit, ky është gjesti simbolik që bëri dje pas ndeshjes

Në ndeshjen e mbrëmshme Real Madrid- Manchester United që përfundoi me rezultatin 2-1, lojtarët e skuadrës kampione bënë një gjest atdhetar.
Real Madrit u shpall për herë të dytë radhazi superkampion i Europës në stadiumin “Philip II” në Maqedoni.

Ata u fotografuan duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare me duar dhe në mes tyre edhe ylli Cristiano Ronaldo.

Sipas mediave ai e bëri këtë gjest për të kënaqur një vogëlushe shqiptare e cila gjendej në stadium me të ëmën.