Ronaldinho rrezikohet nga tifozët, e mbron policia! (Video)


Diçka e pazakontë ka ndodhur në Argjentinë gjatë ndeshjes së Copa Libertadores 2013 ndërmjet Neëell’s Old Boys e Atletico Mineiros, klub në të cilin luan ylli brazilian Ronaldinho.
Ish futbollisti i PSG-së, Barcelonës dhe Milanit ishte duke e ekzekutuar një rivënie fundore, ndërsa fillimisht është penguar nga policia, e cila ishte e vendosur tek flamuri i kornerit.
Më pas, ai është fyer rëndë nga tifozët që gjendeshin prapa portës, sa që policët janë detyruar ta mbrojnë ish Topin e Artë, me frikën se ‘Dinho’ mund të qëllohej nga ndonjëri nga tifozët. /LajmeOnline/