Rihanna, artistja më me ndikim në Britani

f1_24rihanna1356377049Rihanna ka mposhtur konkurrencën e Beyonces, Katy Perryt dhe Rita Orës, për t’u shpallur artistja më me ndikim në Britaninë e Madhe.

Krijuesja e hitit “Umbrella” është ngjitur në krye të listës së kanalit televiziv britanik 4Music pas një analize të aktivitetit në rrjetet sociale dhe vëmendjes mediatike.

Beyonce radhitet në vendin e dytë, kurse në vendin e tretë janë One Direction, teksa Katy Perry dhe Justin Bieber mbyllin 5 vendet e para.