Revulucion të Manchester United

Pas eleminimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve nga Bayern Munchen dhe pas një sezoni aspak të mirë në Premier League Manchester United po mendon tashmë për sezonin e ardhshëm.

Drejtuesit e “Djajve të Kuq” kanë piketuar lojtarët që duan të afrojnë gjatë merkatos së verës, por më parë duhet të bëjnë edhe disa spastrime në grupin aktual.

Sipas “Daily Mail”, David Moyes pritet të largojë nga skuadra një pjesë të gardës së vjetër, ku kapiteni Nemanja Vidiç është zyrtarisht i Interit tashmë, por edhe elementë të rinj, të cilësuar të panevojshëm, pritet ti japin lamtumirën “Old Trafford”-it.