Receta që do t’ju rrisë flokët, ja pse doktorët e rekomandojnë!

Gjithkush pëlqen të ketë flokë të bukur dhe të shëndetshëm. Ka shumë trajtime që ofrojnë rritjen e shpejtë e flokëve dhe ushqimin e tyre, por ato janë të shtrenjta dhe shpesh joefektive. Ja një recetë që përgatitet në shtëpi, e cila do të stimulojë rritjen e flokëve dhe do të përmirësojë cilësinë e tyre.

Përbërësit:

Gjysma e një banane

1 e verdhë veze

1 lugë gjelle mjaltë organik

Gjysmë gotë birrë

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini mirë deri sa të përfitoni një masë homogjene. Aplikojeni masën në skalpin e kokës dhe lereni për disa orë. Lani flokët si zakonisht.