Receta për pastrimin e mushkërive që çdo duhanpirës duhet të përdor

Sipas raportimeve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, numri i duhanpirëseve ka ardhur gjithmonë e më shumë në rritje, por nga ana tjetër efektet anësore janë shumë më të mëdha. Dhe organi që preket më së shumti është mushkëria. Kështu që ne sot do t’ju tregojmë një recetë për pastrimin e saj dhe që çdo duhanpirës pasiv apo aktiv duhet të përdor.

Përbërësit:

2 lugë gjelle shafran Indie;

400 gr qepë;
Xhenxhefil pluhur;

1 litër ujë;
400 gr shurup panje;

Përgatitja:
Përziejeni ëmbëlsuesin në ujë dhe ngroheni derisa të valojë. Prisni qepët dhe hidhini për të zierë. Shtoni shafran Indie dhe xhenxhefil. Lëreni të ftohet në temperaturën e dhomës dhe vendoseni në frigorifer.

Konsumoni 2 lugë gjelle çdo ditë, një herë në mëngjes dhe një herë në mbrëmje.