Receta antike që ju pastron mushkëritë

Receta e mëposhtme mund të jetë shumë efektive në trajtimin e kollitjes dhe largimin e infeksioneve.

Kjo recetë ka vetëm përbërës natyral dhe nuk ka asnjë efekt anësor, që zakonisht ndodhin kur përdorim medikamente të ndryshme.

Madje kjo recetë rekomandohet edhe për fëmijë, edhe për të rritur, transmeton Klan Kosova.

Shënim: Preferohet përdorimi i karrotave të freskëta pasi ato kanë më shumë përfitime shëndetësore.

Cilat janë përfitimet e karrotave?

Përmirëosjnë sistemin imunitar

Përmirësojnë shëndetin e zemrës

Ulin nivelin e kolesterolit

Bëjnë detoksifikimin e trupit

Përmirësojnë shikimin

Receta:

Gjysmë kilogrami karrota

4 lugë gjelle mjaltë organic

Ujë

Përgatitja:

Qëroni karrotat dhe zieni ato derisa të zbuten. Ruajeni ujën në të cilin janë zier ato.

Vendoseni në mikser ujin ku janë zier karrotat, karrotat dhe mjaltin derisa të krijoni një masë homogjene.

Më pas këtë përzierje vendoseni në një kavanoz ose shishe qelqi dhe lëreni në frigorifer.

Preferohet ta konsumoni në sasinë e tri lugëve të gjellës në ditë.

Përmirësimet e para duhet t’i shihni pas dy ditëve.