Reali kërkon pasuesin e Coentraos

Real Madrid është në krëkim të zëvëndësuesit të Fabio Coentraos, i cili pritet të lerë madrilenët gjatë merkatos së verës. “Los Blancos” kanë piketuar dy emrat mbi të cilët do të punojnë fort.

I pari është braziliani i Befikës, Guilherme Siqueira, për të cilin interesohet edhe Milani dhe ekipe të tjera italiane, ndërsa emri i dytë është Luke Shaw, talenti anglez i Southampton, i cili kërkohet nga klubet më të mëdha të Premier Leagues.

Siqueira vlerësohet rreth 7 milionë euro, ndërsa Shaw rreth 36 milionë.