Real Madrid ngritë trofeun, dëshpërim i madhe te Barcelona – VIDEO

0Futbollistët e Real Madridit e kanë ngritur lartë trofeun Copa del Ray. Madrilenët e fituan këtë trofe pas fitores ndaj Barcelonës me rezultat 2:1. Kurse, lojtarët katalunas e kanë përjetuar rëndë humbjen.

Trofeu i Copa del Ray tashmë ka mbërritur në duart e futbollistëve të Real Madridit. Këta të fundit e fituan këtë trofe pas fitores ndaj Barcelonës me rezultat 2:1.

Golat e Angle Di Marias dhe Gareth Bales, i mundësuan skuadrës nga “Santiago Beranbeu” që ta fitoj trofeun e parë këtë sezon. Kurse, goli i Marc Bartra ishte i pavlerë për Barcelonën.

Lojtarët katalunas e kanë përjetuar rëndë humbjen. Tani Barcelona mbetet vetëm në garë për titullin e kampionit në La Liga, pasi është eliminuar nga Liga e Kampionëve, derisa Copa del Ray shkoi në duart e rivalit Real Madrid.

FOTO:
0

0a

0b

0d

0c

Përmbledhja e finales së “Copa Del Rey” ndërmjet Barcelonës dhe Realit të Madridit

Post by DIGITALB/SUPERSPORT (Official).

Festa: