“Rambo” i Tiranës ofron spektakël në Dajt, “i bën zbor” borës (Video)


Reshjet e dendura të dëborës që kanë përfshirë të gjitha qytetet e Shqipërisë, ka bërë që qytetarët ta shfrytëzojnë atë për çmenduritë e radhës. Dhe këto momente ato i kanë filmuar me aparatet e tyre telefonike, Mes tyre është iniciativa e të riut Idajet Lleshi, trajner palestre të arteve marciale në Tiranë. Ai është njëkohësisht edhe përfaqësues i Kombëtares shqiptare të taekëondos. Por sot ai ka zgjedhur një stërvitje ndryshe, teksa ka sfiduar dëborën dhe të ftohtin në malin e Dajtit, për të kryer disa stërvitje të arteve marciale.