Rama ndalohet nga policia në aeroport, çfarë i ndodhi kryeministrit?

Kryeministri Edi Rama është parë të udhëtojë për në Holandë mbrëmjen e djeshme dhe një qytetare, që ka qenë prezente në aeroport e ka parë ta ndalojë policia holandeze për verifikim.

E revoltuar, ajo ka postuar fotot duke shkruar se ai ishte me të njëjtat atletet (për të cilat është përfolur së fundmi) dhe dukej sikur po shkonte të luante futboll.

Vajza vë theksin te fakti se Rama po shkonte për pushime, ndërsa qytetarët janë “dele” sipas saj.

Statusi i plotë i vajzës:

Kryeministri i Rilindjes udhëtonte mbrëmë për Hollandë,si karagjoz që është,prapë me atleta sikur po shkon të luaj futboll. E ndalon policia hollandeze dhe e merr në zyrë. Ky nuk është kryeministri im, por i deleve që e votuan.

Shkoi me pushime në Hollandë, po ju pabuksa që e votuat ku do i bëni pushimet? Apo po mendoni ku të gjeni lekë për librat e fëmijeve tuaj?