Qytetari sulmon Saimir Tahirin në Tropojë: “Mos të të shoh… hajdut” (Video)

screenshot_126Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është përballur me një situatë aspak të këndshme gjatë një vizite në Tropojë. Një qytetar i irrituar, heq edhe këmishën për të treguar se nuk përbën asnjë rrezik. Me zë të lartë, ai ofendon disa herë Tahirin, duke iu drejtuar me fjalët: Kriminelë…hajdut…” Jo vetëm, ai por edhe shumë qytetarë të mbledhur aty pranë nuk u treguan aspak mikpritës për Tahirin pasi vazhdimisht thirrni emrin e Sali Berishës. Ndër të tjera, qytetari sulmon dhe një person të panjohur duke i thënë: Kurrë mos të të shoh se je spiuni i Lulzim Bashës”. Videoja që e publikuar në rrjetet sociale bën fjalë për një ngjarje të ndodhur rreth dy vite më parë.

http://dai.ly/x4xm144