Qumësht me hudhra. Ky ilaç ka lënë mjekët me gojën hapur…

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar për shëndet të mirë, por assesi nuk pranojnë të marrin ilaçe farmaceutike. Për këta njerëz, ilaçi i përsosur duhet të jetë natyral, i përbërë me elemente natyrale, e jo me përbërës të panjohur për ne.

Ilaçi i prezantuar në këtë artikull është i njohur, pasi që qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera.

Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 karafila hudhra, një gotë ujë.

Hapi i parë që duhet të bëni është të pastroni dhe t’i qëroni karafilat e hudhrës, dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.

Kjo pije duhet të përdoret e nxehtë dhe preferohet të konsumohet para gjumit.

Ekspertët thonë se kjo pije ndihmon në rastet e astmës, kolles, pagjumësisë, tuberkulozit etj.

Qumështi përshtatet në mënyrë të përsosur me vetitë mjekësore të hudhrës, pasi që është antibakterial dhe ndihmon në heqjen e toksinave.