Qëlloi të dashurin me thikë, gjykatësi qejfli e la të lirë për një arsye

Grant McCrostie është një gjykatës nga Londra, i cili i kursen dënimin me burg vajzave të bukura pasi mendon se ato janë inteligjente dhe nuk meritojnë të qëndrojnë në birucë.

Ai ia kursyer dënimin bukuroshes Natalia Sikorska pasi ajo kishte vjedhur veshje luksozë në një butik.

McCrostie e ka këshilluar të mos vjedhë më në të ardhmen dhe kështu e ka lënë atë të lirë. Ky i modeles nuk është rasti i parë , pasi edhe disa kohë më parë ai la të lirë një vajzë e cila kishte qëlluar me thikë të dashurin pasi kishte qenë e dehur.