Puthi ish-gruan pa dëshirën e saj, ja si përfundoi shqiptari i gjorë

screenshot_34-1-530x300Keni menduar ndonjëherë se mund të dënoheni me burg thjesht dhe vetëm se keni puthur ish bashkëshorten tuaj? Nëse jo, po ju themi që një gjë e tillë ndodh dhe i ka ndodhur një shqiptari në Itali.

Ai është dënuar me tre muaj burg, pasi ka puthur ish-bashkëshorten pa dëshirën e saj.

“La Stampa” shkruan se shqiptari me banim në Cuneo u akuzua fillimisht për dhunë seksuale. Për këtë, prokuroria kishte kërkuar dy vite burg.

Avokati mbrojtës i shqiptarit, Thomas Bassino argumentoi se i akuzuar “nuk kishte ndërmend të kryente një akt tillë dhe të dëmshëm të lirisë seksuale.