Propozimi ‘surprizë’ i Edi Ramës për kryetar të Kuvendit!

Pas fitores së PS-së në zgjedhjet e 25 qershorit kanë nisur edhe lakimet e emrave në radhët e se majtes për ndarjen e funksioneve që do të marrin deputetët e rinj.

Kështu, mësohet se vetë Rama ka propozuar Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit, post të cilin e mban Ilir Meta, deri ne 24 korrik kur të betohet si kreu i shtetit.

Një emër tjetër që perflitet eshte dhe ai i Taulant Balles, por deri me tani nga selia roze ende nuk ka asnje konfirmim.