Prononcohet MAVRAJ pas ofendimeve ndaj tij (lexo cka tha)

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, është bërë temë diskutimi në gjitha mediat shqiptare.

Mavraj gjatë ditës së djeshme, përmes një postimi në Facebook, konfirmoi se nuk do të veshë fanellën e Shqipërisë me reklamën e birrës së Pejës, për shkak se ai është mysliman.

“Hallallin se bëjmë haram. Haramit nuk i bëjmë reklamë”, kishte shkruar Mavraj në rrjetet sociale, shkruan Koha Islame.

Pas nje grumbell ofendimesh te drejtuar ne adres te tij

Megjithatë, nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe reagimi i Mavrajt. Ai përmes rrjeteve sociale, I ka shkruar keshtu:

“Besimtaret e vërtetë, kur i ofendojnë të paudhët, ju përgjigjen “selam” paqja Zotit qoftë mbi ju”, KURAN