Produktet që fshijnë njollat dhe shenjat e moshës (Foto)

Shpeshherë mjekët dermatologë dhe estetistët paralajmërojnë pacientët e tyre të mos vendosin në fytyrë asgjë të cilin nuk do të mund ta hanin.

Por pavarësisht kësaj këshille, vazhdoni të përdorni kremëra dhe solucione të cilat kanë në përmbajtjen e tyre kimikate herë të patestuara, por mbi të gjitha të dëmshme për lëkurën delikate të lëkurës.

Dëshira për të patur një fytyrë të pastër, të bukura, pa shenja vrajash, njollash apo aknesh tashmë është e mundur. Ju duhet vetëm të zgjidhni mes 3 produkteve të mëposhtme:

1.DOMATE

Një maskë natyrale me feta domatesh mund të bëjë mrekulli për lëkurën tuaj të lodhur dhe me pore të hapura. Merrni një kokërr domate, lajeni dhe priteni në feta të tolla të cilat duhet t’i mbani mbi fytyrë të lagur për 20 minuta. Nëse keni inflamacion të lëkurës, lyejni fytyrën me lëngun e domates dhe vaj ulliri.

2.PATATE

Vetitë antioksiduese të patates e bëjnë atë një ndër përbërësit kryesorë të shumë maskave që kanë efekt lifting (shtrëngues), anti-rrudhë dhe siguron elasticitetin e duhur të lëkurës.

Mund ta aplikoni feta patateje direkt në fytyrë ose ta grini në rende duke shtuar edhe pak lëng limoni.

3.LIMONI