Prezantohet Galaxy S4, kontrollohet me anë të shikimit – VIDEO

samsung1Samsung’ në konkurrencë me ‘Apple’, revolucion në botën e smartphone, duke prezantuar në Nju Jork Galaxy S4, një telefon celular që kontrollohet me anë të shikimit,

Me një trashësi prej 7.9 mm dhe me një ekran 5-inch, S4 Galaxy peshon vetëm 130 gramë, procesor quad core prej 1.5GHz Exynos me 2GB Ram, memorie deri në 64 GB me zgjerim të mundshëm përmes microSD, fotokamer 13 megapixel me blic, autofokus dhe natyrisht videorecording Full HD dhe videokamera të përparme, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, NFC dhe lidhje HSPA+/LTE.

Galaxy S4 do te menaxhohet nga sistemi operativ Android 4.2 Jelly Bean apo Android 5 Key Lime Pie, transmeton BW.

Pajisja e re do të mbërrijë në Evropë në tremujorin e dytë të këtij viti.

VIDEO: http://www.youtube.com/embed/IDXILsX7_QI?feature=player_detailpage