Prekëse: Palestinezja thotë: Sot mund të vdes! (Foto)

lajme-gazan_935811854

Farah Gazan, mbrëmë ka publikuar fotografitë e bëra nga shtëpia e saj, si dhe video me mesazhe prekëse.

Ajo jeton me nënën dhe motrën që është vetëm gjashtëvjeçare.

“Qaj dhe nuk mund ta duroj më zhurmën e bombave. Shpejtë do të mbes pa dëgjim”; “Kjo ndodh në afërsinë time, nuk mund ta ndali vajin. Sot mund të vdes”, ka shkruar 16-vjeçarja, transmeton Telegrafi.

Vajza tregon se në jetën e saj të shkurtë, ka përjetuar tri luftëra, ndërsa se kjo është më e keqja.

“Bombat e mëdha bien në afërsinë time. Kjo është nata më e keqe e luftës. Dua vetëm ta dini se në çdo çast mund të vdes”, ka shkruar Farah.

View image on Twitter