( Potësuar ) Vdiq vajza 20 vjeçare nga Jazhinca

Vajza me iniciale R.D.nga Jazhinca e cila sot pasdite u gjuajt me pistolete nga i dashuri i saj 26 vjecari S.H nga Xhepcishti nderoi jete ne spitalin klinik te Shkupit.

Incident afër tregut të Tetovës, plagoset 20 vjeçarja nga Jazhinca

Një vajzë e moshës 20 vjeçare nga fshati Jazhincë është plagosur para pak çastes në Tetovë, konkretisht afër tregut të gjelbërt në Tetovë. Rastinë e kanë konfirmuar edhe nga Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë.

20 vjeçarja është plagosur me armë zjarri në pjesën e kraharorit ku ka marrë lëndime të rënda dhe për shkak të seriozitetit të plagëve ajo është transferuar në klinikën universitare në Shkup.